English
EMSAD - ELEKTROMEKANİK SANAYİCİLER DERNEĞİ 19. OLAĞAN GENEL KURULU 28 MART 2023 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILDI.

 

 

Derneğimiz EMSAD – (Elektromekanik Sanayiciler Derneği); 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 28.03.2023 tarihinde Ankara Sanayi Odası – Zafer Çağlayan Meclis Toplantı Salonunda üyelerimizin çoğunluğu ile yapılmıştır.

 

1992 yılında kurulmuş olan Derneğimiz; elektromekanik sanayi imalat sektöründe uyumlu bir gelişmeyi teşvik etmeyi, araştırma, geliştirme çalışmalarını desteklemeyi ve yerli ürünlerin uluslararası piyasalarda tanıtımını kendine görev saymaktadır.

 

Genel Kurul Toplantımızda; içinde bulunduğumuz mevcut durumun biz sektör temsilcilerinin bir arada olunmasını gerekli kıldığı yönünde hem fikir olunmuştur. Genel Kurulumuz büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleşmiş, Derneğimizi daha ileri seviyeye götüreceğimiz inancı ve temennisiyle, enerji sektöründeki gelişmeler ve geleceğe yönelik değerlendirmeler yapılmış, 18.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı tarafından 2021 – 2022 çalışma dönemi faaliyetleri hakkında Genel Kurula bilgi verilmiş ve 2023 – 2024 Yılları Bütçeleri onaylanmıştır. Ayrıca;

  • Derneğimiz, 2011 yılından beri, elektrik iletim ve dağıtım sektöründe faaliyet gösteren “T&D Europe, European Association of the Electricity Transmission and Distribution Equipment and Services Industry – Avrupa Elektrik İletim ve Dağıtım Ekipman ve Hizmet Endüstrisi Birliği”nin üyesidir. Bu üyelik ile birliğin faaliyetleri takip edilmekte ve elde edilen bilgiler üyelerimizle paylaşılmaktadır. Derneğimiz ve sektörümüz menfaatine olan bu üyelik kapsamında, T&D EUROPE’nın çalışma gruplarında EMSAD üyelerinin temsilcilerinin de rol almasının önemi Genel Kurul ile paylaşılmıştır. 
  •  AB tarafından finanse edilen ve ihale süreci T.C. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen “VOC - TEST MERKEZLERİ III HİBE PROGRAMI” kapsamında yapılan 70 başvuru arasından seçilen 23 projeden biri olan Vocational Examination and Certification Center for Electromechanical Industry (Elektromekanik Endüstrisi için Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi)” başlıklı projemizin faaliyetleri ve bu kapsamda kurulan Elektromekanik Sanayiciler Derneği Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi İktisadi İşletmemizin durumu değerlendirilmiştir. Ülkemizin ihtiyacı olan bu özel projeyi hep birlikte başarma hedefinde olduğumuz vurgulanmıştır.
  • Sektör sorunlarının her platformda tartışılmasını ve değerlendirmesini sağlamak, sektör sorunlarına yönelik çözüm önerileri oluşturmak, birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak ilgili konuların takipçisi ve sürükleyicisi olmak, sektörümüzün ülke ihtiyaçlarını tam karşılayacak üretim çeşitliliğine ulaşarak dış ticaret açığı değil dış ticaret fazlası veren bir sektör konumuna getirmek, Derneğimizin cazibe merkezi haline getirilmesine yönelik girişimlerde bulunmak, önceki yönetimlerin başlattığı projeleri en sağlıklı şekilde yürüterek hedeflerine başarıyla ulaşmasına  katkı verileceği ,bir kez daha gündeme getirilmiştir.
Genel Kurul’da Derneğimiz Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu asil üyeliğine seçilen üyelerimiz; kendi aralarında aşağıda belirtilen şekilde görev bölümü yapmışlardır.
 

20231 – 2024 DÖNEMİ EMSAD YÖNETİM, DENETİM VE DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

                                                 

Yönetim Kurulu Başkanı

:

Mustafa GÜNGÖR

(GÜNGÖR ELK. LTD. ŞTİ.)

Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.

:

Yücel TÜMAY

(PFIFFNER A.Ş.)

Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi

:

Hikmet ÖZER (*)

(HITACHI ENERGY A.Ş.)

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi

:

Ersin KÜÇÜKPARMAK

(GES GEN. ELK. SİS. A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyesi

:

T. İlter CAMBAZOĞLU

(GRID SOLUTIONS EN. END. A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyesi

:

Serdar ÜNSAL

(BEST A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyesi

:

Alper ÇELEBİ

(SIEMENS SAN. VE TİC. A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyesi

:

Alişan TAŞTAN

(ASTOR A.Ş.)

Yönetim Kurulu Üyesi

:

Mustafa KARATAŞ

(MUPA ELK. SİS. LTD. ŞTİ.)

Denetim Kurulu Başkanı

:

Zafer ARABUL

(EMEK ELK. END. A.Ş.)

Denetim Kurulu Üyesi

:

A. Kartal USLUEL

(USLUEL A.Ş.)

Denetim Kurulu Üyesi

:

Tarık Can AKBAŞ

(EKOSİNERJİ ELK. SAN. VE TİC. A.Ş.)

Disiplin Kurulu Başkanı

:

Nihat GÜÇLÜ

(EPTİM LTD. ŞTİ.)

Disiplin Kurulu Üyesi

:

S. Çetin TEKİN

(RADSAN A.Ş.)

Disiplin Kurulu Üyesi

:

Osman KARAGÖZ

(OSKAR A.Ş.)

((*)01.04.2023 tarihi itibariyle HTACHI ENERGY A.Ş. Temsilcisi Sn. Hikmet ÖZER yerine Sn. Burç ALPTOĞAN olacaktır.)

 

2023 yılının ve yarınlarımızın; ülkemiz, sektörümüz ve tüm üyelerimiz için;

sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir yıl olması temenni ve dileklerimizle . . .


         
  Elektromekanik Sanayiciler Derneği
Ziyabey Cad. Dostlar Sitesi B-Blok
Kat: 8 Daire: 83 Balgat, ANKARA / TÜRKİYE Tel : (312) 284 40 32
Faks: (312) 287 37 65
E-posta : emsad@emsad.org.tr
KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) : emsad@hs01.kep.tr
 
linkedin facebook twitter