English
EMSAD - ELEKTROMEKANİK SANAYİCİLER DERNEĞİ’NİN “NET “0” 2050 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ELEKTROMEKANİK SANAYİNİN GELECEĞİ” ve “Deprem Gerçeği ve Sürdürülebilir Geleceğe Yönelik Elektrik Yatırımları Paneli” 28.03.2023 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILDI.

 

EMSAD Elektromekanik Sanayiciler Derneği’nin düzenlediği “NET “0” 2050 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ELEKTROMEKANİK SANAYİNİN GELECEĞİ” başlıklı etkinliğİ ve etkinlik kapsamında yer alan “DEPREM GERÇEĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞE YÖNELİK ELEKTRİK YATIRIMLARI PANELİ” 28 Mart 2023 tarihinde, Ankara Sanayi Odasında gerçekleştirilmiştir.

 

Yukarıda sözü edilen etkinlik ve panele; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah TANCAN’ının yanısıra,  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit ARDIÇ, ASO Meclis Başkan Yardımcısı aynı zamanda EMSAD Üyesi Nihat GÜÇLÜ, ASO Yönetim Kurulu üyesi Levent AKÇAKOCA ve çok sayıda ilgili kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile EMSAD üyesi bir çok sanayici katılmıştır.  

 

Etkinlikte;

  • Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Ömer ERDEM “Türkiye Ulusal Enerji Planı”,
  • EMSAD 18. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Zafer ARABUL “Dünyada ve Türkiye’de Elektromekanik Sanayi”,
  • EWA Kurumsal Danışmanlık firması kurucu ortağı Dilek EMİL “NET SIFIR 2050 Hedefleri Doğrultusunda Elektromekanik Sanayinin Geleceği ve EMSAD’ın Sürdürülebilirliği”

adlı sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.

 

Sunumlarda kısaca; dünyada ve ülkemizde elektrik enerjisine olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığı, bu ihtiyacın temininde yenilenebilir kaynakların ön plana çıktığı,arz güvenliğinin temini açısından sadece yerli ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanmanın yeterli olmadığı, burada kullanılan teknoloji ve aksamlarının da yerli olmasının öneminden bahsedilmiş, net sıfır hedeflerine ve enerji verimliliğine dikkat çekilmiştir.

 

Etkinlik kapsamında yer alan “DEPREM GERÇEĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞE YÖNELİK ELEKTRİK YATIRIMLARI” başlığı altında gerçekleştirilen panelde ise;  

 

  • EPRA ELEKTRİK’den Doç. Dr.  Osman Bülent TÖR tarafından “Depreme Dayanıklı Elektrik Şebekeleri”
  • TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı Muhammer Nuri ASLAN tarafından İletim Şebekeleri Yatırımları
  • EPDK Dağıtım ve Perakende Satış Grup Başkanı Ahmet Sait AKBOĞA tarafından Deprem ve Akıllı Şebekeler,
  • TEDAŞ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Abdülkadir BALIK tarafından Dağıtım Şebekeleri Yatırımları,
  • ELDER’i temsilen ENERJİSA Şebeke ve Sistem İşletme Direktörü Nuri Osman ÇALIŞKAN tarafından 06. ve 20. Şubat Depremleri ve Dağıtım Şebekelerine Etkileri konularında sunumlarını yapmışlardır.  

Panelde yer alan sunumlarda; ülkemizin deprem gerçeğinden bahsedilerek, afetlerde kritik alt yapı grubunda bulunan enerji alt yapı tesislerinde alınması gereken önlemler ve bunların öneminden bahsedilmiştir.

 

Amacına uygun ve son derece verimli geçen etkinlikte ele alınan konuların takip edilerek değerlendirilmesi hususunda, tüm katılımcılar hemfikir olmuştur.

 

Katılımlarından dolayı tüm katılımcılara başta ETK Bakan Yrd. Sn. Abdullah TANCAN olmak üzere, ev sahipliğini üstlenen ASO Bşk. Sn. Seyit ARDIÇ’a ve panelimize konuşmacı olarak iştirak eden değerli konuşmacılara ve tüm konuklara teşekkür edilmiş, Derneğimizin bu etkinliğini destekleyen üyelerimize (ASTOR / BEST / BETA / CARGILL / EB REBOSIO / EKOSİNERJİ / EMEK ELEKTRİK / EVA ELEKTROMEKANİK / GRID SOLUTIONS / KONTROLMATİK / PFIFFNER / SFA ELEKTROMEKANİK / SIEMENS)  “Teşekkür Belgeleri” ETKB Bakan Yrd. Sn. Abdullah TANCAN tarafından takdim edilerek, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmiştir.


         
  Elektromekanik Sanayiciler Derneği
Ziyabey Cad. Dostlar Sitesi B-Blok
Kat: 8 Daire: 83 Balgat, ANKARA / TÜRKİYE Tel : (312) 284 40 32
Faks: (312) 287 37 65
E-posta : emsad@emsad.org.tr
KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) : emsad@hs01.kep.tr
 
linkedin facebook twitter