English
DERNEĞİMİZİN 18. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 30 MART 2021 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

EMSAD  -  ELEKTROMEKANİK SANAYİCİLER DERNEĞİ
18. OLAĞAN GENEL KURULU 30.03.2021 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILDI.

Derneğimiz EMSAD – (Elektromekanik Sanayiciler Derneği); 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, T.C İçişleri Bakanlığı’nın 02 Mart 2021 tarihli Genelgesi kapsamında, pandemi tedbirleri doğrultusunda; 30.03.2021 tarihinde ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri/Ankara’da üyelerimizin çoğunluğu ile yapılmıştır.

Genel Kurul Toplantımızda; özellikle;  2020 yılı Mart ayı itibariyle ülkemizi ve tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona Virüsü (Covid-19) salgınına dayalı sıkıntılar, sektörümüzün genel sorunları, gelişmemize dayalı isteklerimiz ve gelecek dönem çalışmalarına ilişkin öneriler değerlendirilmiş olup; içinde bulunduğumuz mevcut durumun biz sektör temsilcilerinin bir arada olunmasını gerekli kıldığı yönünde hem fikir olunmuştur. Genel Kurulumuz büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleşmiş olup; Derneğimizi daha ileri seviyeye götüreceğimiz inancı ve temennisiyle, enerji sektöründeki gelişmeler ve geleceğe yönelik değerlendirmeler yapılarak; 2021 – 2022 Yılları Bütçeleri onaylanmış,

1992 yılında kurulmuş olan Derneğimiz; elektromekanik sanayi imalat sektöründe uyumlu bir gelişmeyi teşvik etmeyi, araştırma, geliştirme çalışmalarını desteklemeyi ve yerli ürünlerin uluslararası piyasalarda tanıtımını kendine görev saymaktadır.

Bilindiği üzere; Derneğimiz, 2011 yılından beri, elektrik iletim ve dağıtım sektöründe faaliyet gösteren “T&D Europe, European Association of the Electricity Transmission and Distribution Equipment and Services Industry – Avrupa Elektrik İletim ve Dağıtım Ekipman ve Hizmet Endüstrisi Birliği”nin üyesidir. Söz konusu birlikte ülkemiz, sektörümüz ve Derneğimiz temsil edilmekte olup; Birliğin faaliyetleri takip edilmekte ve elde edilen bilgiler üyelerimizle paylaşılmaktadır. Sektörümüzü uluslararası boyuta taşıyacak olan bu birliğin çalışmalarında, Derneğimizin ve üyelerimizin ilgili kuruluş nezdinde sürekli girişimlerde bulunması ve yapılacak çalışmalarda aktif rol alarak, gelişmeleri takip etmemiz, Derneğimiz ve sektörümüz menfaatine bir durumdur. T&D EUROPE’nın çalışma gruplarında EMSAD üyelerinin temsilcileri de rol almaktadır. Bu kadar çok üretim büyüklüğüne erişen ülke şirketleriyle aynı iletişim ağı veya network’u içinde bulunmakla, birçok yeni işbirliği ortamının sağlanacağını ve yeni iş fırsatlarının çıkacağını düşünüyor; T&D Europe bünyesinde var olmaya devam ediyoruz. . .

AB tarafından finanse edilen ve ihale süreci Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen “VOC - TEST MERKEZLERİ III HİBE PROGRAMI” kapsamında yapılan 70 başvuru arasından seçilen 23 projeden birinin de Derneğimizin Vocational Examination and Certification Center for Electromechanical Industry (Elektromekanik Endüstrisi için Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi)” başlıklı projemiz olduğunu gururla paylaşmak isteriz. 01.011.2020 tarihinde resmi çalışmalarına başladığımız ülkemizin ihtiyacı olan bu özel projeyi hep birlikte başarma gayreti içinde olacağız.

Bunun yanı sıra sektörümüzde; uluslararası standartlarda ürün yapabilmek ve standart dışı ürünlerin pazara sürülmesini engelleyici çalışmalarda bulunmak, sektörel sorunlara karşı çözüm önerileri yaratmak, birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak ilgili konuların takipçisi olmak ve gelecek yıllarda sektörümüzün önünün açılması için her türlü girişimde bulunarak sektörümüzün sorunlarına sahip çıkmak, elektromekanik imalat sanayii sorunlarının her platformda tartışılmasını ve değerlendirilmesini sağlamak, Derneğimizin cazibe merkezi haline getirilmesine yönelik girişimlerde bulunmak, bir önceki yönetimin başlattığı (Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi gibi) projeleri en sağlıklı şekilde yürüterek, hedeflerine başarıyla ulaştırmak, çok büyük ihracat potansiyeline sahip olan sektörü harekete geçirmek için çözüm yolları oluşturmak ana hedeflerimizdendir.

Genel Kurul’da Derneğimiz Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu asil üyeliğine seçilen üyelerimiz; kendi aralarında aşağıda belirtilen şekilde görev bölümü yapmışlardır.

2021 – 2022 DÖNEMİ EMSAD YÖNETİM, DENETİM VE DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Yönetim Kurulu Başkanı:

Zafer ARABUL

(EMEK)

Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.:

Mustafa GÜNGÖR

(GÜNGÖR)

Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi:

A. Kartal USLUEL

(USLUEL)

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi:

M. Hikmet ÖZER

(ABB POWER GRIDS)

Yönetim Kurulu Üyesi:

T. İlter CAMBAZOĞLU

(GRID SOLUTIONS)

Yönetim Kurulu Üyesi:

Yücel TÜMAY

(PFIFFNER)

Yönetim Kurulu Üyesi:

Sinan BUBİK 

(SIEMENS)

Yönetim Kurulu Üyesi:

Alişan TAŞTAN

(ASTOR)

Yönetim Kurulu Üyesi:

Kement AKDEMİR

(ULUSOY ELEKTRİK)

Denetim Kurulu Başkanı:

Serdar ÜNSAL

(BEST)

Denetim Kurulu Üyesi:

Koray SELÇİK 

(ELKİMA)

Denetim Kurulu Üyesi:

Fikri AKYURT

(ELOPAR)

Disiplin Kurulu Başkanı:

Nihat GÜÇLÜ

(EPTİM)

Disiplin Kurulu Üyesi:

S. Çetin TEKİN

(RADSAN)

Disiplin Kurulu Üyesi:

Osman KARAGÖZ

(OSKAR)

2021 yılının ve yarınlarımızın ülkemiz, sektörümüz ve üyelerimiz için sağlıklı, sorunsuz ve barış dolu bir yıl olması temennisiyle.
         
  Elektromekanik Sanayiciler Derneği
Ziyabey Cad. Dostlar Sitesi B-Blok
Kat: 8 Daire: 83 Balgat, ANKARA / TÜRKİYE Tel : (312) 284 40 32
Faks: (312) 287 37 65
E-posta : emsad@emsad.org.tr
KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) : emsad@hs01.kep.tr
 
linkedin facebook twitter