English
EMSAD KATAR SEKTÖREL TİCARET HEYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekonomi Bakanlığı’nın 2014/10 sayılı “Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları Hakkında Karar”ına istinaden; Derneğimizin “İŞBİRLİĞİ KURULUŞU” olarak kabul edilmesiyle;  T.C. Ekonomi Bakanlığı - Serbest  Bölgeler,  Yurtdışı  Yatırım  ve  Hizmetler Genel Müdürlüğü’nün desteği ve koordinasyonunda, üyelerimiz; ASTOR, BEST, ELOPAR, EMEK, ENDOKS, PFIFFNER, RADSAN, ŞA-RA ve USLUEL firmalarının temsilcilerinden oluşan 10 kişilik Heyet,  05 – 09 Kasım 2017 tarihlerinde KATAR’a gitmiştir.

Katar’da elektromekanik sektöründe mal ve hizmet alımı yapan kamu kuruluşlarına Türk Elektromekanik Sanayi ve Müteahhitlik firmalarının tanıtımını yapmak, potansiyel iş olanaklarını irdelemek, Katar ve Türkiye arasındaki yakın işbirliğini değerlendirerek normal şartlarda girilmesi güç olan bu pazarda yer edinebilmek amacıyla gerçekleştirilen seyahatimiz sırasında; Katar Enerji ve Sanayi Bakanlığı, Elektrik ve Su İdaresi (KAHRAMAA), Petrol İdaresi, Bayındırlık İşleri İdaresi (ASHGHAL), Demiryolu Şirketi ile sektörde aktif büyük firmaların üst düzey yöneticileri makamlarında ziyaret edilmiş olup; ziyaretimizin son günü Katar Ticaret ve Sanayi Odasında geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirilerek, ikili firma görüşmeleri yapılmıştır.

Söz konusu seyahatimizde Katar’daki temasların kesintisiz devam ettirilmesinin ve yeni işbirlikçi çalışmaların başlatılmasının ne kadar önemli olduğu tespit edilmiştir.

Son derece verimli, amacına uygun geçen seyahatimize ilişkin;

***      Fotoğraflar, Katar basınında çıkan haberler ile Katar Ticaret Odası internet sitesinde yer alan habere ulaşmak için tıklayınız...

***      11.12.2017 tarihli  Dünya Gazetesi’nin “KATAR ÜLKE EKİ”nde yayınlanan Yön. Kur. Bşk. Sn. Kartal USLUEL’in Röportajı için tıklayınız...
         
  Elektromekanik Sanayiciler Derneği
Ziyabey Cad. Dostlar Sitesi B-Blok
Kat: 8 Daire: 83 Balgat, ANKARA / TÜRKİYE

Tel : (312) 284 40 32
Fax : (312) 287 37 65

 
facebook twitter